AGF Svømning

Senior-klubrekorder

AGF Senior klubrekorder

Damer og herrer: KORTBANE
(opdateret 21-12-2018)

Pernille
Rasmussen

2018 

00.27.85 

50m fly

Tobias
Bjerg

2017 

00.23.92

Pernille
Larsen

2009

01.00.86

100m fly 

Anton 
Bromer

2014

00.53.59

Marie Rubin
Sander  

2006 

02.14.88  

200m fly 

Viktor B.
Bromer

2011

 01.57.13

Pernille
Larsen  

2009

00.27.57

50m ryg 

Tobias B.
Bjerg

2017

00.24.97

Pernille
Larsen

2009

00.57.73
(DR&NR) 

100m ryg 

Kasper
Schultz 

2018

00.54.19

Pernille
Larsen  

2009

02.03.50
(DR&NR)

200m ryg 

Kasper 
Schultz

2018

01.57.96

Josephina
Bartela

2009

00.31.75
(DJR)

50m br

Tobias
Bjerg

2017

00.26.47
DR*

Josephina
Bartela

2009

01.09.32
(DJR)  

100m br

Tobias
Bjerg

2017

00.58.69
DR*

Josephina
Bartela

2009

02.31.22 

200m br 

Tobias
Bjerg

2015

02.11,99

Pernille
Larsen

2009

00.25.92

50m fri 

Tobias
Bjerg

2017

00.22.19

Pernille
Larsen

2009

00.54.75

100m fri 

Anton
Bromer 

2014

00.49.56

Snædridur
Sol

2018

01.58.97

200m fri 

Christian
Fischer

2005

01.48.68

Pernille
Larsen

2009

04.13.17

400m fri 

Viktor
Bromer

2010

03.50.78

Charlotte
Johannsen  

2006 

08.48.58  

800m fri 

Viktor
Bromer

2009

08.11.55

Charlotte
Johannsen

2006 

17.10.38  

1500m fri 

Viktor
Bromer

2009

15.23.73

Pernille
Larsen

2009

01.03.31

100m im 

Tobias 
Bjerg

2015

00.55,17

Susanne
Nielsson 

1978 

02.18.00  

200m im 

Viktor B.
Bromer

2011

02.00.44

Susanne
Nielsson  

1978 

04.49.90 

400m im 

Viktor
Bromer

2011

04.16.07

Pernille R. 28,64
Emma DR. 32,72
Cecilie LH. 28,00
Line P. 26,99

2018

1.56,35

4x50m im 

Kasper S. 25,35
Tobias B. 26,72
David H.  24,55
Magnus F. 22,68

2018

01.39,30

Pernille R.  1.03,46
Emma DR. 1.12,02
Mia B.         1.01,83
Snæfridur S. 55,34

2018 

04.12,65

4x100m im 

Kasper S. 55,15
Tobias B. 59,25
Simon J. 55,11
Magnus F. 50,37

2018

03.39,88

Emma HC. 26,35
Julie PF. 26,23
Amalie Ø. 25,86
Matilde K. 26,68

2014 

01.45,12 

4x50m fri 

Kasper S. 22,76
Tobias B. 22,23
Nicklas R. 22.84
Magnus F. 23,09

2018

01.30,92 

 1.Marie S.
 2.Charlotte J.
 3.Mia P.
 4.Pernille L.

2006 

03.51.61 

4x100m fri 

Kasper S. 51,67
Bo VB.      50,79
Magnus F. 50,90
Tobias B. 48,96

2017

03.22.23

Snæfridur S.2.00,69
Trine K.        2.07,44
Emma D.R.  2.10,85
Julie O.        2.07,42

2017 

08.26.40 

4x200m fri 

 1.Lars K.
 2.Christian F.
 3.Dennis G.
 4.Kristian V.

2002

07.31.67

 

Damer og herrer: LANGBANE
(opdateret 26-03-2019)

Pernille Larsen 
Trine Kjøngerskov

2009
2017

00.28.20

50m fly

Tobias
Bjerg

2017 

00.24.22 

Trine
Kjøngerskov

2017

01.01,79  

100m fly 

Viktor
Bromer

2012 

00.54.42

Susanne
Nielsson

1980 

02.15.82  

200m fly 

Viktor
Bromer

2012

01.59.36

Pernille
Larsen  

2009 

00.29.08

50m ryg 

Tobias
Bjerg 

2017 

00.26,36 

Pernille
Larsen  

2009 

01.00.67 

100m ryg 

Kasper
Schultz

2017 

00.57.98 

Pernille
Larsen  

2009 

02.10.27
DR* 
(NR)

200m ryg 

Kasper
Schultz

2018 

02.05,11 

Josephina
Bartela

2009

00.32.75
(DJR)  

50m br 

Tobias
Bjerg

2018 

00.27,76
DR* 

Josephina
Bartela

2009 

01.10.62
(DJR) 

100m br 

Tobias
Bjerg

2018 

01.01,19
DR*

Susanne
Nielsson

1980 

02.32.75  

200m br 

Tobias
Bjerg 

2015 

02.20.12 

Snæfríður Sól Jórunnardóttir

2018

00.26.60

50m fri 

Tobias
Bjerg

2017

00.22,86

Snæfríður Sól Jórunnardóttir

2018

00.56.31  

100m fri 

Anton
Bromer

2013 

00.51.77 

Snæfríður Sól Jórunnardóttir

2018 

02.01.86  

200m fri 

Anton
Bromer

2014 

01.52.88

Charlotte
Johannsen  

2006 

04.21.25  

400m fri 

Viktor
Bromer

2009

03.57.31

Charlotte
Johannsen  

2004 

09.05.81  

800m fri 

Viktor
Bromer

2009

08.15.66

Charlotte
Johannsen

2005 

17.32.62  

1500m fri 

Viktor
Bromer

2010

15.58.15

Susanne
Nielsson  

1980 

02.18.03  

200m im 

Viktor
Bromer

2011 

02.06.02

Susanne
Nielsson  

1980 

04.54.62 

400m im 

Viktor
Bromer

2012

04.27.55

 1.Pernille L.
 2.Marie P.
 3.Katrine C.
 4.Anja O. 

2007 

02.07.93 

4x50m im 

 1.Kristian V.
 2.Dennis G.
 3.Lasse S.
 4.Morten P.

200 

01.54.82 

Pernille R. 1.05,42
Emma D.R.1.12,37
Signe V. 1.03,31
Snæfríður S.J. 56,07

2018 

04.17,27 

4x100m im 

Jakob K. 1.00,60
Tobias  1.01,69
Anton B. 54,39
Bo V. B. 52,59

2015 

03.49.27 

 1.Louise F.
 2.Theresa T.
 3.Maja J.
 4.Aviaja H.   

1997 

01.53.67 

4x50m fri 

 1.Dennis G.
 2.Kristian V.
 3.Morten P.
 4.Lasse S.

2000 

01.43.27 

1. Snæfridur S. 57,34
2. Pernille R.   1.00,72
3. Cecilie LH.  1.00,11
4. Mia B.           59,08

2019 

03.57,25

4x100m fri 

Jesper J. 53.89
Anton B. 51.97
Bo V. B. 52,83
Tobias B. 51.42

2015 

03.30.11

 1.Snæfridur S. 2.04,20
 2.Marie C. 2.12,33
 3.Cecilie LH. 2.13,60
 4.Mia B.  2.10,29

2019 

08.40,75 

4x200m fri 

Anton 1.57,43
Bo V. B. 1.55,18
Tobias 1.58,27
Jakob K. 1.58,10

2015 

07.48.98 

Rekorder med (*) er nuværende rekorder.
Rekorder uden (*) var rekorder, da de svømmede tiden.
AGF Svømning | Terp Skovvej 16-20, 8260 Viby J  | Tlf.: 86141070 | medlemsservice@agf-svomning.dk